skip to content

thoughts, mõtted, мысли

eesti tervishoiusüsteemi reiting langes - kas sellega asi ka lõppeb?

Posted by kronja (kronja) on Sep 27 2009
thoughts, mõtted, мысли >>

artikkel päevalehes. ma küsiks vaid, kas kedagi see üllatab?

update: päevaleht, Patsiendi ainus päästerõngas on hea ja tutvustega perearst. welcome back to ussr - tutvused maksavad. the story of great success.

 

te võite seal toompeal ükskõik kui palju endale (ja teistele) puru silmadesse ajada, aga ega vähem perses värk sellepärast pole - ja mina kui keegi, kes üle pika aja pidi natuke arstiabi tarbima, oskan seda hinnata.

soome keele gruppides, kus vanasti olid enamasti arstid-residendid (ehk värskelt valminud/valmivad arstid), on hakanud järjest enam esinema ka neid, kes arstina töödanud juba aastaid. see tähendab, et sinul ja minul (ja sinu lastel) jääb veel vähem lootust, et me saame abi just siis, kui seda vaja on. see tähendab, et hakkab esinema rohkem vigu arstide töös. see tähendab, et järjekorrad traumapunktides ja spetsialistide juurde muutuvad veel pikemaks. üldkokkuvõttes see tähendab, et riigipeadel on sinust ja minust pohhui (milline üllatus, eksole).

minu vend, kel "residendi-ajastu" saab vasti läbi, õpib soome keelt. mitte sellepärast, et talle meeldivad soomlased või ta otsib endale soomlannast naist. ei. seda lihtsal põhjusel, et eestis saab arst väärikalt elada vaid rügades kolmel töökohal või siis olles tipp-spetsialist (kelle juurde on mitmekuupikkused järjekorrad). soome saabudes on tal kohe olemas korralik palk, korralik kodu, kodanike viisakas suhtumine vaatamata sellele, et ta ei hakka paugust rääkima head soome keelt, riigi kallistus. praegu  päästab ta narkareid ja joodikud, sõites mööda linna kiirabiarstina, ja vahest loeb ajalehest, et arste koondatakse ja nende palku kärbitakse.

hästi tehtud, riigipead. te leiate raha ja viitsimist tegeleda eesti keele päästmisega, osaleda suvaliste riikide okkupeerimises või luua veel üks korrakaitse struktuur munpol näol, aga teil on täiesti pohui oma rahvast. hästi tehtud, riigipead.

Last changed: Oct 09 2009 at 12:30

Back

Coded with validXHTML, CSS and tested for WCAG Priority 2 Conformance.

Powered by Website Baker, design by gavjof