skip to content

thoughts, mõtted, мысли

see igavene "nagu ajalugu on näidanud"

Posted by kronja (kronja) on Aug 16 2009
thoughts, mõtted, мысли >>

repliik ise ei ole eriti lugemistki väärt (mitte midagi sellist, mida me pole varem kuulnud), küll aga tekitas ootamatult pika postituse

tsitaat:

Arvan, et peaksime iga võimaluse ära kasutama, et endast ja oma muredest maailmale märku anda. Isegi kui need ohud ei ole kõige põletavamad. Ometi ajalugu on tõestanud, et Venemaa eest pole keegi kaitstud. Meil aga on käes klassikaline olukord - eestlased ei ole ühel pool, aga vastandutakse omavahel. USA on sellest segaduses (?), Venemaa rõõmustab. Kas seda me siis tahtsimegi?

kas ikka peab igat võimalust kasutama, et oma muredest maailmale märku anda? pigem vist ikka mitte - kes ikka inisevat kärbest viitsib kuulata, eks? ja kui kogu aeg oma "mitte kõige põletavatematest" muredest laulda siis mingi hetk on kõigil väga sügavalt pohui.

nüüd selle "ajalugu on tõestanud" jutu juurde... sama hästi võiks hakata katoliku kirikut kartma, sest et "ajalugu on ju tõestanud" - teatud tegelased tuhastati lõketes vaid mõned sajandid tagasi, nii et kiriku eest pole keegi kaitstud! ja vaid mõned aastad tagasi läks ka eesti (olgugi et mitte eriti sõbraliku režiimiga riigi) okkupeerimisega kaasa - kas nüüdsest võib kuseda cia raportitele suure kaarega, kuna "ajalugu on tõestanud", et valetatakse teatud eesmärgini jõudmise nimel? (massihävitusrelvi ju pold, kuigi neid lubati kogustes, mis ohustavad tervet maailma)

 

eestlased ei ole mitte kunagi "ühel pool", ma väga loodan - erinevalt repliigi autorist. "ühemeelsust" ei saavutatud ei nsvl'is ega "demokraatlikus" usa's. ennekõike sellepärast, et inimesed on kõik erinevad (vau, see oli praegu originaalne mõte, eks?). "ühemeelsus" on midagi, millest orwell väga tabavalt kirjutas. kas me sellist eestit tahame?

 

mõnele meeldib mõelda, et "eestlus" (või tegelt see kehtib ükskõik mis rahvuse kohta) ühendab inimesi. kindlasti (mingil määral) see nii ongi - vaatamata sellele, et internet levib kõikjal ja info on saadaval on keelteoskamatuse tõttu päris raske (võimatu?) süveneda teise rahvuse mõttemaailma, seega vestluskaaslasteks valitakse need, kes lähedal. olukord muutub kardinaalselt, kui inimesed (kas või maailmakera erinevatelt pooltelt) leiavad mingi ühise hobi või eesmärgi - olgu selleks ralli või langevarjusport, viinajoomine või kanepisuitsetamine. koheselt leidub ühine keel, koos vannutakse valitsusi ja tegeletakse asjadega, mis inimestele tõesti meeldivad - mitte kujutletavate koletiste tagaajamisega... kurat, kas tõesti siin ja praegu meie suurim probleem on venemaa? jumal tänatud, et neil ka sitasti (suhteliselt) läheb - vastasel juhul oleks kindel oinas olemas, kelle kaela kõik maailma mured ajada ja probleemide lahendamise asemel oleks "poliit-eliidil" võimalus veel mõned kirjad maakerajuhtidele valmis soperdada...

p.s. eriti kaugele algsest teemast vajunud, a pohui kah :)

Last changed: Aug 16 2009 at 22:24

Back

Coded with validXHTML, CSS and tested for WCAG Priority 2 Conformance.

Powered by Website Baker, design by gavjof