skip to content

autolugu #2

lugu #2 (honda foorimis postitus kah)


india liiklus!

  • kõige raskem on harjuda sellega, et sõitma peab vastassuunas :) kui parasjagu kaasliiklejaid pole siis mingi hetk jookseb juhe konkreetselt kokku - ei saa enam aru, kummal pool sõitma peab (võta või telefon ja kõlla koju uurima).
  • hindude n.n. "liikluskultuur". see on väga omapärane, ütleme asja kohta nii :) lühidalt võiks asja iseloomustada mõttega "vist jõuan!" - vähemalt eesti liiklusega harjunud inimesele niimoodi ta paistis :) kiirust võib iseloomustada nähtusega "gaas põhjas" - ja goa pole mitte üldse madalmaa, seal on mäed ja künkad ja päris sitt teekate (mitte igal pool küll, aga rannikust eemal on see ikka päris perses isegi tallinnaga võrreldes - ehk sa pead ka slaalomit aretama kui mõlema sillaga tahad koju jõuda :)
  • üllataval kombel 1.5 nädalaga mis ma seal ringi kärutasin (motorolleriga) harjusin asjaga täitsa ära, nii et taksot tellisime aint öösiti - muidu oli suu, silmad, nina ja kõrvad sitikaid täis (üsna rõveda maitsega sitikad); ühtegi tõsisemat vahejuhtumit liiklemises poldki - v.a. kui ma mingile pollarireidile vahele jäin sest et kiivrit polnud, ja kuna motorolleri dokumente polnud siis see konfiskeeriti :) motorolleri omanik - kes mulle seda rentis - üritas mult pappi välja peksta ja pärast ka motorolleri varguses süüdistada, aga see sai väga kiiresti klaaritud (seegi vahejuhtum polnd tegelikult otseselt liiklemisega seotud)
  • kui keegi satub indiasse ja rendib endale sõidukit esimese asjana tuleb kontrollida kas sõidukil on korras .. signaal :) keegi ei vaata ega märka sind, kui sa ei lase signaali. hindul on pohui, et ta kõnnib keset sõiduteed - kui sa signaali ei lase ei liiguta ta varvastki teeserva poole ja sa pead tast mööda nikerdama kuidas ise suudad :) pühadel elukatel e lehmadel on aga signaalist pohui - vaatab sulle otsa tuima pilguga nagu oleks kanepit päev läbi närinud/suitsetand ja mõtleb omi mõtteid (mdx lehmale ma äärepealt ükskord õhtapoole sisse sõitsin, imekombel suutsin külg ees libisemisest välja tulla..). elevandi pihta tuututada ei julgenud - linnalegendid räägivad, et ehmunud elevant võib sulle ühe piraka pähe lasta, seega ma ei riskinud, viisakalt võtsin kiirust maha ja sõitsin ilusti mööda
  • suured autod/bussid ON KÕIGE OHTLIKUMAD. mitte sellepärast, et nad on suured, vaid sellepärast, et neil on täiesti jubedad sireenid (võrreldavad vedurisireeniga) - see närakas "hiilib" sulle mingitpidi selja taha ja siis annab endast märku BEEEEEEEEEEP'iga... ausalt, mul on paar korda junn persest välja piilunud sellise nalja peale - no ei ole normaalne, krt... vähe signaalist - üle õla vaadates ehmunult avastad et see rekka või buss on meetri kaugusel sinust - ja ega esimese laksuga sa ei taipa ju et tal kiirus on sama mis sinulgi ning et järgmine hetk sind ei sõideta pannkoogiks... reeglina selliste loomade roolis on xxxxs-suuruses hindu, kellel on siiralt hea meel et valge inimene on ehmatusest äärepealt püksi teinud :)
  • nagu eelpool mainitud, on liikumine (ja möödasõit) väga tihe. s.t. väga tihe. ma olen mitu korda sõitnud taksos, kui juht konkreetselt sõidab eessõitvast autost mõnekümne sentimeetri kaugusel ja "piilub" paremalt välja et kas äkki saab juba mööda sõita. meie takso järel on veel üks takso, mis samuti on otsapidi meil perses, ja selle juht samuti piilub. vastu tulevad samasugused "piilujad". tulemusena on nii et viimased "piilujad" sellistes vastusõitvates "kolonnides" sõidavad üksteisest mööda u 0-10cm kauguselt - elava ettekujutusega inimene (nagu ma seda olen) saab mitu südamerabandust, enne kui ära harjub... (nõrgema närviga või halvema õnnega inimene ei harju ka)
  • sõita öösel läbi mägede külmas bussis india videote saatel (goa->bombay).. uskuge mind, vennad ja õed, see on üks kõige jubedamaid elamusi.. eelkirjeldatud kaaos korrutada kahega, kuna on kottpime... lisaks, india kino :-| max volume laulude saatel.... kinokunstiga seotud (nagu mcbill) või õrnahingelisem inimene oleks ilmselt otsad andnud, mina, mats, maksin selle eest kõigest paarisaja halli juuksekarvaga ja (ilmselt) eluaegse räige allergiaga india kinokunsti vastu :)

moraal - alati mõtle, millega sa tahad võrrelda oma elu. mõned väidavad, et meie liiklus on täiesti perses... vean kihla, käies moskvas ära (kus ma jalakäijana äärepealt elu kaotasin, kui astusin zebrale täiesti kindel olles et autod peatuvad... mhm, peatusid nad jeee...) või peale mumbai tänavatel rikshaga tiirutamist (riksha on motoroller kolmel rattal, mille max liiklemiskiirus on nii kuhugi 70-90 kanti, tal on väga jäik vedrustus ja täielik pohuist juht - see on ikka väga rõve tunne kui selline liiklusvahend kurvis kahele rattale tõuseb ja juht selle asemel et see tagasi kolmele rattale panna üritab edasi balanseerida kahel rattal - nii on vist ägedam? igatahes tal oli väga õnnelik naeratus näol peale selle triki sooritamist) tunnete end siin, kodus, turvaliselt nagu beebi emme kõhus... (see jutt muideks üldse ei tähenda, et ma idioote meie tänavatel õigustan või sallin, kuigi india liiklus mulle mingis mõttes hakkas isegi meeldima - väga palju võimalusi enda närvid ja oskused proovile panna)

p.s. räägitakse, et vahemere riigid pidid üsna sarnased elamuste poolelt olema, ei oska võrrelda kahjuks - aga see ei üllataks, samasugune kuum veri ikkagi :)

Coded with validXHTML, CSS and tested for WCAG Priority 2 Conformance.

Powered by Website Baker, design by gavjof