skip to content

keeleõppest

siiber. tegelikult ka on siiber lugeda venelastest, kes ei õpi eesti keelt. järjekordne kretiin delfis arutab, et "bläää küll mina olen tubli ja õpin eesti kjeeli rjäägima"

inimesed, kas teil on mingi ajutrauma? kas ükski teist pole ühtegi keelt õppinud, või milles asi on? kas TÕESTI ei suudeta mõista, et keele ÕPPIMINE ja keele JÄTKUV VALDAMINE on erinevad asjad?

see, et me õpetame neid inimesi ida-virumaal ja narvas eesti keelt rääkima on MÕTTETU RAHARAISKAMINE. jah, nad käivad kursustel; jah, nad teevad eksami ära. aga fuck, millal te lõpuks aru saate - seal piirkonnas on VALDAV ENAMUS elanikkonnast vene keelt kõnelev rahvas ja neil lihtsalt füüsiliselt ei ole võimalik kellegagi seda kuradima eesti keelt rääkida. neil ei ole praktikat. comprendre? ja kui sa ei kasuta keelt siis ta ei jää püsima sul kusagil seal "peidus". raisk, keele valdamine ei jalgrattasõit. raisk.

oli periood minu elus, kui ma sain vabalt hakkama viies keeles - eesti, vene, saksa, inglise, rootsi. tänaseks on sellest jäänud kolm, mida ma kasutan igapäevaselt. saksa ja rootsi on kadunud, olgugi et saksa keelt ma õppisin teisest klassist alates ja gümnaasiumi lõppemiseni välja, ning vahepeal käisin ka eraldi kursustel. ja rootsi keelt valdasin niipalju et sain iseseisvalt stockholmis orienteeruda. ma ei kasuta neid keeli, ja nad kaovad. nagu lehm keelega - njetu, finito, kaput.

ja samamoodi kõik need venelased ida-virumaal - ei ole kellegagi seda keelt rääkida ja ta kaob ära. finito. jutul lõpp. leidke teine lahendus, aga fuck lõpetage see maksumaksja pointless raha raiskamine, tegelt ka.

p.s. ja esimene kes ütleb mulle "seaduses on kirjas, et ..." läheb otsemaid perse - seaduses on sitaks asju kirjas (ma tahaks näha inimest, kes pole meie riigis ÜHTEGI seadust rikkunud), ja seadusi kirjutavad valmis samasugused inimesed nagu sina ja mina, ja kui seadus on eluga vastuolus siis tuleb muuta seadus, mitte elu. p e r s e mine.

Coded with validXHTML, CSS and tested for WCAG Priority 2 Conformance.

Powered by Website Baker, design by gavjof